AKTUALNOŚCI

Letnie Międzynarodowe Kursy Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA 2016

2016-02-03

Letnie Międzynarodowe Kursy Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA 2016

Już po raz czwarty Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi we współpracy z KAUS Urbino ma przyjemność zaprosić artystów i miłośników sztuki do udziału w Letnich Międzynarodowych Kursach Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA 2016. Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale grafiki W Krakowie po raz kolejny objęło patronat nad tą imprezą. Trzy poprzednie edycje przyciągnęły do Łodzi artystów z ponad 30 krajów i cieszyły się dużym uznaniem uczestników. Tegoroczny program obejmuje 10 kursów podzielonych na 2 sesje.

 

Pomiędzy 18 lipca a 30 lipca 2016 r.  uczestnicy kursów będą mogli zdobywać nowe doświadczenia w dziedzinach takich jak: techniki druku wypukłego, druku wklęsłego oraz sitodruku na kursie prof. Sławomira Ćwieka, unikatowy obiekt tkany na kursie prof. Włodzimierza Cygana, a także kaligrafia i typografia podczas zajęć prowadzonych przez dr hab. Łukasza Chmielewskiego. Tegoroczna oferta dydaktyczna została wzbogacona o warsztaty poświęcone komiksowi i preprodukcji gier i filmów (elementy CONCEPT ART’u) prof. Gabriela Kołata oraz interdyscyplinarny kurs o nazwie Punkt styczny, będący rozwinięciem grafiki i tkaniny artystycznej. Zajęcia te poprowadzi prof. Alicia Candini, Prezydent Fundacion Para El Arte Contemporaneo z Buenos Aires w Argentynie.  

 

Od 3 do 17 sierpnia 2016 r. kursanci będą zgłębiać tajniki druku wypukłego, druku wklęsłego oraz litografii na kursie prof. Krzysztofa Wawrzyniaka, druku na tkaninie pod kierunkiem prof. Krystyny Czajkowskiej, projektowania graficznego na kursie prof. Sławomira Kosmynki, a także tkaniny artystycznej i obiektu eksperymentalnego pod kierunkiem prof. Jolanty Rudzkiej Habisiak oraz instalacji interaktywnych na zajęciach prowadzonych przez prof. Danutę Wieczorek.

 

Na zakończenie kursu/ uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający uzyskaną wiedzę i umiejętności wraz z przyznaną liczbą punktów ECTS, odzwierciedlającą rzeczywisty czas pracy. Wymiar czasowy poszczególnych kursów wynosi 90 godzin (3 punkty ECTS).

 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem kursów na stronach www.patanetwork.org i Facebook: Summer-Courses-PATA. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt drogą mailową na adres pata@patanetwork.org

 

Będziemy ogromnie wdzięczni za przekazanie wiadomości o kursach Państwa współpracownikom, studentom i zaprzyjaźnionym artystom.

 

Termin zgłoszeń to 30.06.2016 r.

 

Serdecznie zapraszamy do Łodzi – centrum grafiki i tkaniny artystycznej!

Zespół PATA

 


pliki do pobrania:

 

Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies". Identyfikują one Twoją przeglądarkę i usprawniają działanie strony. W ustawieniach przeglądarki można wybrać opcję odrzucania plików "cookies". Odrzucenie może spowodować, że nie wszystkie treści będą prawidłowo wyświetlane. Zamknij