AKTUALNOŚCI

[Weź udział w] IV Piotrkowskie Biennale Sztuki

2017-02-22

[Weź udział w] IV Piotrkowskie Biennale Sztuki

W imieniu organizatora serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w:

 

IV Piotrkowskim Biennale Sztuki

 

Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza czwartą edycję konkursu pn. „Piotrkowskie Biennale Sztuki”. Celem jest konfrontacja artystów reprezentujących wszelkie stylistyki i formuły artystyczne poprzez prezentację prac zaliczanych do szeroko pojętej dziedziny/grupy sztuk wizualnych. Biennale ma za zadanie nie tylko konsolidowanie środowiska artystycznego wokół cyklicznego wydarzenia artystycznego, ale przede wszystkim poszukiwanie nowych indywidualności twórczych, wskazywanie młodych lub nieznanych talentów artystycznych, którym trudno zaistnieć na coraz bardziej skomercjalizowanej polskiej scenie artystycznej.

 

Każda edycja Biennale to pretekst do prezentacji różnorodnych postaw twórczych, będących odpowiedzią i sposobem interpretacji jednego tematu za pomocą odmiennych form.  Ukierunkowanie biennale na autentyczne problemy filozoficzne to także cecha wyróżniająca ten konkurs.  Tytułowe tezy poprzednich edycji Biennale to „Koniec człowieka?” oraz „W postapokaliptycznym świecie. Iluzja czy droga wyjścia/dojścia ku?”.  Tematem przewodnim obecnej edycji jest zagadnienie pt. „Nowy człowiek? Stare prawdy czy nowe mity?

Zachęcamy do zapoznania się z ideą i przesłaniem IV Biennale autorstwa Krzysztofa Jureckiego – przewodniczącego jury konkursu.

 

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich czynnych twórców. Konkurs przebiegać będzie w dwóch etapach. W pierwszym etapie konkursu powołane przez Organizatora jury dokona kwalifikacji prac do drugiego etapu. Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 prace. Zgłoszenia prac przyjmowane będą w terminie od 1.12.2016 -28.02.2017. W tym celu należy przygotować Kartę zgłoszeniową oraz materiały zgodnie z parametrami określonymi szczegółowo w Regulaminie. Udział w pierwszym etapie konkursu jest bezpłatny. Skład jury, wraz z ogłoszeniem informacji o wyborze artystów wyłonionych do udziału w drugim etapie konkursu, podany zostanie najpóźniej do dnia 05.05.2017.  O wysokości nagród i wyróżnień organizatorzy poinformują po ogłoszeniu dotacji MKiDN oraz innych instytucji publicznych na rok 2017, nie później niż do końca maja 2017 roku. Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z akceptacją warunków określonych w Regulaminie IV Piotrkowskiego Biennale Sztuki.

 

Pliki do pobrania:

Karta zgłoszeniowa IV Piotrkowskie Biennale Sztuki >> POBIERZ [40kb]

Regulamin IV Piotrkowskie Biennale Sztuki >> POBIERZ [87kb]

Nowy człowiek - wprowadzenie >> POBIERZ [32kb]

Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies". Identyfikują one Twoją przeglądarkę i usprawniają działanie strony. W ustawieniach przeglądarki można wybrać opcję odrzucania plików "cookies". Odrzucenie może spowodować, że nie wszystkie treści będą prawidłowo wyświetlane. Zamknij