AKTUALNOŚCI

Laureaci MTG 2018 | Nagroda Specjalna Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

Laureaci MTG 2018 | Nagroda Specjalna Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
Nagroda Specjalna Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
 
Krzysztof Kula | Polska
 
Wariacje Koszarawskie 1/18 
 
instalacja graficzna, performance, grafika, tektura, drewno, 18 tomów encyklopedii w języku niemieckim, lustro, woda, maska papierowa, wideo w formie filmu poklatkowego, projekcja | 
2017 | wymiary zróżnicowane
 
Materiał video wykorzystany w instalacji graficznej Wariacje Koszarawskie 1/18 został zapisany w postaci filmu poklatkowego. Rejestracja powstała w Koszarawie Bystrej w Beskidzie Żywieckim we współpracy z Grzegorzem Banaszkiewiczem. Instalacja składa się z zapętlonej projekcji rzutowanej na powierzchnię ekranu zbudowanego na bazie kilkunastu tub pokrytych grafiką.
Ustawione pionowo tubusy opierają się na drewnianej podstawie stołu. Konstrukcja ta spoczywa na kolumnie ułożonej z przedwojennych niemieckich encyklopedii. Wyświetlony na nietypowym ekranie archiwalny zapis z performance stanowi dialog autora z naturą, dając tym samym okazję widzowi do obserwacji procesu obrazowania graficznego.
 
 
Hommage à Tomasz Struk 
 
instalacja graficzna, performance, grafika, drewno, metal, lustra | 
2017 | wymiary zróżnicowane 
 
Instalacja graficzna składa się z usytuowanych pionowo na ścianie luster oraz archiwalnych grafik w technice wklęsłodruku, naklejonych trwale na drewnianych deskach o kształcie sześcioboku (znanego także z tzw. portretów trumiennych). Widz obserwuje graficzną instalację odzwierciedloną na powierzchni poszczególnych luster. Łazienkowe lustra z lat 80. XX wieku przyjmują funkcję matrycy „odbijając” wspomnienie twórczości Tomasza Struka (wybitnego polskiego grafika, Laureata Grand Prix MTG 2000). Praca poświęcona pamięci artysty i refleksji nad jego sztuką.

Galeria

Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies". Identyfikują one Twoją przeglądarkę i usprawniają działanie strony. W ustawieniach przeglądarki można wybrać opcję odrzucania plików "cookies". Odrzucenie może spowodować, że nie wszystkie treści będą prawidłowo wyświetlane. Zamknij