Pink in USA | Agata Dworzak-Subocz | Grafika | Wystawa Programu Towarzyszącego MTG – Kraków 2015

Galeria Sztuki Polskiej The Polish Mission w Orchard Lake

3535 Indian Trail West Bloomfield Township, MI 48324 Stany Zjednoczone


04.10.2015 – 30.10.2015

finisaż: 30.10.2015, 16:00

Pink in USA | Agata Dworzak-Subocz | Grafika | Wystawa Programu Towarzyszącego MTG – Kraków 2015

Marcin Chumiecki Dyrektor The Polish Mission w Orchard Lake w Michigan /USA/ ma zaszczyt zaprosić na wystawę główną Agaty Dworzak-Subocz. Wystawa włączona została w cykl wystaw towarzyszących Międzynarodowego Triennale Grafiki Kraków 2015 i jest to po pokazie przedpremierowym kolejna prezentacja prac toruńskiej artystki.

 

Wystawę uroczyście zamknie podczas finisażu gość honorowy Ambasador Polski przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku Pan Bogusław Winid.

 

Radość, kolor i nowoczesność zagości w galerii za sprawą wystawy Pink in USA. Wystawa  Agaty Subocz-Dworzak to prezentacja grafik w jej ulubionym kolorze, który stał się kodem rozpoznawalnym i jej graficzną marką. Róż stał się językiem wizualnym w tysiącach odcieni na który przekłada utrwalone w pamięci bajkowe obrazy. W sobie zabawny i przesycony pastiszem sposób komentuje otaczającą nas rzeczywistość. W swojej sztuce nawiązuje do całego bogactwa słodkich form, które rozkwitają jak w kadrze dziecięcego kalejdoskopu. Grafiki Agaty są radosne, ciepłe, trochę prowokujące. Uchyla nam rąbka tajemnicy swojego bajkowego świata i zostawia miejsce na własną interpretację. Czuje się podwójnym voyerem będąc podglądaczem i oglądanym.

 

Oglądając  różowe grafiki poznajemy panią Agatę, z jednej strony, wrażliwą czującą wagę komunikatu jaki niesie przedstawiony, prozaiczny – element z określonego obszaru kulturowego, a z drugiej artystkę stosującą finezyjne zestawienia obiektów, znaków, ornamentów,  poszukującą komunikatu o metaforycznym sensie - prof. Adam Romaniuk z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.


Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies". Identyfikują one Twoją przeglądarkę i usprawniają działanie strony. W ustawieniach przeglądarki można wybrać opcję odrzucania plików "cookies". Odrzucenie może spowodować, że nie wszystkie treści będą prawidłowo wyświetlane. Zamknij