Za kulisami. Wystawa jurorów i artystów – członków Zarządu SMTG

Międzynarodowe Centrum Sztuk Graficznych - Galeria Centrum

Rynek Główny 29, 2 piętro, 31-010 Kraków


18.09.2015 – 30.10.2015

wernisaż: 17.09.2015, 16:00

Za kulisami.  Wystawa jurorów i artystów – członków Zarządu SMTG

Wystawa Behind the Curtain / Za kulisami jest wystawą organizowaną w ramach Programu Głównego Międzynarodowego Triennale Grafiki – Kraków 2015. Tworzą ją prace artystów, którzy należeli do jury MTG – Kraków 2015, twórców, którzy służyli Stowarzyszeniu swoją radą należąc do Międzynarodowej Rady Ekspertów, a także tych, którzy prowadzą Stowarzyszenie promując grafikę zarówno w Krakowie, jak i na świecie.

To prezentacja różnych osobowości twórczych i rozmaitych postaw estetycznych, których bogactwo przyczynia się do wielości inicjatyw podejmowanych przez Stowarzyszenie zarówno w ramach najnowszej edycji krakowskiego Triennale, jak i aktywności Międzynarodowego Centrum Sztuk Graficznych w Krakowie. Dyskusje wynikające z odmiennych postaw i preferencji kształtują idee, które przyczyniają się nieustannie do wspierania grafiki zarówno tej klasycznej, mistrzowskiej, jak i nowej, eksperymentującej, wciąż na nowo przekraczającej granice swojego medium i dyscypliny.

W Galerii Centrum zaprezentowane zostały prace jurorów pochodzących z trzech kontynentów, cenionych artystów i znanych animatorów środowisk graficznych na całym świecie: Alici Candiani, Vladimiro Elvieriego, Stephena Hoskinsa, Carinny Parraman, Krystyny Piotrowskiej, Endiego Poskovica i Larsa Yeudakimchikova-Malmquista. W Galerii Eksperyment wystawiono prace członków Międzynardowej Rady Ekspertów, która w latach 2012–2014 działała na rzecz Stowarzyszenia: Modhira Ahmeda, Ingrid Ledent i Richarda Noyce’a, oraz prace artystów – członków aktualnego Zarządu SMTG: Tomasza Korczyńskiego, Bogdana Migi, Leonarda Pędziałka i Moniki Wanyura-Kurosad.

Dzięki wystawie Behind the Curtain / Za kulisami na scenie stają ci, którzy swoją wiedzą, umiejętnościami i aktywnością przyczyniają się do rozwijania krakowskiej imprezy, a których codzienne starania pozostają zazwyczaj w cieniu. Jest to także zaproszenie do magicznego świata grafiki, który prezentuje swoje rozmaite oblicza podczas Międzynarodowego Triennale Grafiki – Kraków 2015.   


Artyści

Modhir Ahmed (Szwecja), Andrzej Bednarczyk (Polska), Alicia Candiani (Argentyna), Vladimiro Elvieri (Włochy), Stephen Hoskins (Wielka Brytania), Tomasz Korczyński (Polska), Ingrid Ledent (Belgia), Bogdan Miga (Polska), Richard Noyce (Wielka Brytania), Carinna Parraman (Wielka Brytania), Leonard Pędziałek (Polska), Krystyna Piotrowska (Szwecja), Endi Poskovic (USA), Monika Wanyura-Kurosad (Polska), Lars Yeudakimchikov Malmquist (Szwecja).

logos
Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies". Identyfikują one Twoją przeglądarkę i usprawniają działanie strony. W ustawieniach przeglądarki można wybrać opcję odrzucania plików "cookies". Odrzucenie może spowodować, że nie wszystkie treści będą prawidłowo wyświetlane. Zamknij