Witold Zaręba | Non omnis moriar

Międzynarodowe Centrum Sztuk Graficznych - Galeria Centrum

Rynek Główny 29, 2 piętro, 31-010 Kraków


09.11.2016 – 01.12.2016

wernisaż: 08.11.2016, 18:00

Witold Zaręba | Non omnis moriar

Prezes i Zarząd Stowarzyszenia

Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie

wraz z Autorem

zapraszają na wernisaż

 

Witold Zaręba

Non omnis moriar

 

Wernisaż odbędzie się:

8 listopada 2016 (wtorek) o godz. 18:00

w Międzynarodowym Centrum Sztuk Graficznych

w Krakowie, Rynek Główny 29, II piętro.

 

Wystawa czynna do 1 grudnia 2016.

 

Sam Autor wskazuje, że wystawa odnosi się do naszej kruchości istnienia. Jest ona próbą oswojenia myśli o własnej śmiertelności. Mówi o tym przy użyciu graficznej narracji i odwołuje się do wspólnej pamięci zapisanej w artefaktach fotograficznych Wielkiej Wojny. Owy element historyczny jest tylko pretekstem do komentarza naszej rzeczywistości. Ozdrowieńcy i inwalidzi widnieją tłumnie zmultiplikowani za pomocą matrycy linorytniczej.
O takich samych ciałach, różnią się detalami. Zbudowani kolażowo tworzą zróżnicowaną tkankę graficzną. Pozbawieni marginesu papieru, przycięci do formatu matrycy wchodzą w dialog z powietrzem, przestrzenią, światłem i widzem. Pozbycie się ram oprawy ma przybliżyć odczucie warsztatu graficznego. Relief matrycy, czy zapach farby nie znikają przykryte transparentem szkła. Narracyjność i literackość prac ma na celu łatwiejszy kontakt z otoczeniem. Jednak w żaden sposób nie wiąże się to z łatwością zdefiniowania obrazu.

 


logos
Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies". Identyfikują one Twoją przeglądarkę i usprawniają działanie strony. W ustawieniach przeglądarki można wybrać opcję odrzucania plików "cookies". Odrzucenie może spowodować, że nie wszystkie treści będą prawidłowo wyświetlane. Zamknij