AKTUALNOŚCI

[Weź udział w] Międzynarodowe Letnie Kursy – Grafika i Tkanina Artystyczna - Łódź 2018

2018-02-20

[Weź udział w] Międzynarodowe Letnie Kursy – Grafika i Tkanina Artystyczna - Łódź 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanych przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi Międzynarodowych Letnich Kursach – Grafika i Tkanina Artystyczna (PATA).

 

Dziesięć kursów odbędzie się w dwóch sesjach:

I sesja - od 17 do 31 lipca 2018 (5. kursów).

II sesja - od 6 - 18 sierpnia 2018 (5. kursów).

 

 

Więcej na temat PATA 2018 można dowiedzieć się:

na stronie : www.patanetwork.org

profilu Facebook: Summer-Courses-PATA

z plakatu dołączonego do galerii.

 

 

"Już po raz szósty Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi we współpracy z KAUS Urbino zaprasza studentów, artystów i miłośników sztuki do udziału w Letnich Międzynarodowych Kursach Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA. Ruszyła rekrutacja na wydarzenie, które z każdym rokiem zyskuje coraz większe zainteresowanie - w poprzedniej edycji wzięło udział blisko 60 artystów z całego świata, w tym m.in. z Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwajcarii, Brazylii, USA i Argentyny. W tym roku kursy PATA po raz pierwszy prowadzone będą w całości przez wykładowców łódzkiej ASP.

 

Co znajdzie się w programie tegorocznej edycji?

Pomiędzy 17 lipca a 31 lipca 2018 r. kursanci będą mogli zdobywać nowe doświadczenia uczestnicząc w zajęciach: „Grafika artystyczna - techniki druku wypukłego, druku wklęsłego oraz sitodruku” prowadzonych przez kierownika Pracowni Technik Łączonych, prof. Sławomira Ćwieka.  W temat eksperymentalnej tkaniny artystycznej zainteresowanych wprowadzi prof. Lidia Choczaj, natomiast zagadnieniem druku na tkaninie zajmie się tradycyjnie prof. Krystyna Czajkowska. Ze względu na duże zainteresowanie podczas ubiegłorocznej edycji, ponownie w ofercie letnich kursów znajdą się także zajęcia poświęcone komiksowi i preprodukcji filmów i gier (prowadzącym będzie prof. Gabriel Kołat) oraz warsztaty z kaligrafii i typografii, nad którymi opiekę merytoryczną sprawować będzie dr hab. Łukasz Chmielewski, kierownik Pracowni Projektowania Krojów Pism i Liternictwa.

 

Sierpniowa sesja zapowiada się równie obiecująco i z pewnością upłynie pod znakiem nieograniczonej kreacji oraz wymiany doświadczeń artystycznych.

W ofercie trwających od 6 do 18 sierpnia warsztatów, znajdą się m.in. zajęcia poświęcone akcesoriom w świecie mody, które poprowadzi dr Katarzyna Wróblewska oraz technice sitodruku, którą w ujęciu eksperymentalnym przedstawi dr Agata Stępień. Tradycyjnie w ofercie kursów nie zabraknie warsztatów z zakresu projektowania graficznego, prowadzonych przez Sławomira Kosmynkę, kierownika Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej i Typografii Mediów Cyfrowych, a w świat graficznej różnorodności uczestników wprowadzi dr Tomasz Matczak z Pracowni Technik Litograficznych łódzkiej ASP.

 

Nowością w programie tegorocznych kursów są zajęcia poświęcone kostiumowi i scenografii, których to tematykę przybliży dr Izabela Stronias, kierownik Pracowni Kostiumu Scenicznego.

 

6. edycji Letnich Kursów Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA jak co roku towarzyszyć będą wystawy oraz wykłady. Zapisy potrwają do 3O czerwca 2018 r.

 

Szczegółowy program i regulamin dostępny jest na stronie www.patanetwork.org

Wszelkich informacji można zasięgnąć pod adresem mailowym pata@patanetwork.org

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony na Facebooku – Summer_Courses_PATA

Prosimy o przekazanie informacji Państwa znajomym, którzy zainteresowani są rozwijaniem twórczych pasji pod okiem profesjonalistów.

 

 Z serdecznymi pozdrowieniami z Łodzi

PATA Team."

Galeria

Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies". Identyfikują one Twoją przeglądarkę i usprawniają działanie strony. W ustawieniach przeglądarki można wybrać opcję odrzucania plików "cookies". Odrzucenie może spowodować, że nie wszystkie treści będą prawidłowo wyświetlane. Zamknij