AKTUALNOŚCI

[MTG 2015] Pink in USA | Agata Dworzak-Subocz | Grafika

2015-06-30

[MTG 2015] Pink in USA | Agata Dworzak-Subocz | Grafika

Pink in USA

Agata Dworzak-Subocz

Grafika

 

Marcin Chumiecki Dyrektor The Polish Mission w Orchard Lake w Michigan /USA/ wraz z artystką ma zaszczyt zaprosić na wystawę indywidualną toruńskiej artystki Agaty Dworzak-Subocz. Wystawa włączona została w cykl wystaw towarzyszących Międzynarodowego Triennale Grafiki Kraków 2015.

 

Wystawa będzie promować polską sztukę w bardzo szczególnym momencie, podczas uroczystości wręczenia dla Polish Mission odznaczenia „Gloria Artis” za działalność na rzecz kultury polskiej i promocji polskich artystów za granicą w której będzie uczestniczyła polska Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pani prof. Małgorzata Omilanowska.

 

Radość, kolor i nowoczesność zagości w galerii za sprawą wystawy Pink in USA. Wystawa  Agaty Subocz-Dworzak to prezentacja grafik w jej ulubionym kolorze, który stał się kodem rozpoznawalnym i jej graficzną marką. Róż stał się językiem wizualnym w tysiącach odcieni na który przekłada utrwalone w pamięci bajkowe obrazy. W sobie zabawny i przesycony pastiszem sposób komentuje otaczającą nas rzeczywistość. W swojej sztuce nawiązuje do całego bogactwa słodkich form, które rozkwitają jak w kadrze dziecięcego kalejdoskopu. Grafiki Agaty są radosne, ciepłe, trochę prowokujące. Uchyla nam rąbka tajemnicy swojego bajkowego świata i zostawia miejsce na własną interpretację. Czuje się podwójnym voyerem będąc podglądaczem i oglądanym.

 

Oglądając  różowe grafiki poznajemy panią Agatę, z jednej strony, wrażliwą czującą wagę komunikatu jaki niesie przedstawiony, prozaiczny – element z określonego obszaru kulturowego, a z drugiej artystkę stosującą finezyjne zestawienia obiektów, znaków, ornamentów,  poszukującą komunikatu o metaforycznym sensie - prof. Adam Romaniuk z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

 

10.07-08.08 2015 - pokaz przedpremierowy, wystawa będzie prezentowana w październiku 2015 roku w ramach Programu Towarzyszącego MTG - Kraków 2015

Wernisaż 10.07 godz. 16.00

Galeria Sztuki Polskiej The Polish Mission w Orchard Lake, Michigan, USA

Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies". Identyfikują one Twoją przeglądarkę i usprawniają działanie strony. W ustawieniach przeglądarki można wybrać opcję odrzucania plików "cookies". Odrzucenie może spowodować, że nie wszystkie treści będą prawidłowo wyświetlane. Zamknij