Deborah Cornell. Zaćmienie i Potop

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie

Rynek Główny 25, 33-332 Kraków


06.07.2018 – 05.08.2018

wernisaż: 05.07.2018, 18:00

Deborah Cornell. Zaćmienie i Potop

Wystawa prezentująca twórczość amerykańskiej graficzki Deborah Cornell – podwójnej Laureatki poprzedniej edycji Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie (Grand Prix i Grand Prix d’honneur) to znakomity łącznik pomiędzy Wystawą Główną i transgrafią. Cornell przez lata mistrzowsko wykorzystywała techniki klasyczne, a w ostatnich dziesięcioleciach odważnie przekracza granice dwuwymiarowego, statycznego obrazu wykorzystując media cyfrowe, dynamicznie przekształcając obraz, uzupełniając go o dźwięk i uprzestrzenniając swoje prace, które nabierają cech graficznej przestrzeni absolutnej. Deborah Cornell zaprasza widza do zanurzenia się w niezwykły świat kreowanych i nieustannie przekształcających się obrazów, a towarzyszący projekcji dźwięk dodatkowo wzmacnia poczucie wchłonięcia widza przez strumień obrazów.

 

Oprowadzanie po wystawie z udziałem artystki w niedzielę, 8 lipca o godz. 14.00. Oprowadzanie będzie tłumaczone na j. Polski.


Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies". Identyfikują one Twoją przeglądarkę i usprawniają działanie strony. W ustawieniach przeglądarki można wybrać opcję odrzucania plików "cookies". Odrzucenie może spowodować, że nie wszystkie treści będą prawidłowo wyświetlane. Zamknij