MCSG

Galeria Eksperyment to przestrzeń wystawiennicza mieszcząca się w Międzynarodowym Centrum Sztuk Graficznych w Krakowie. 

Celem Galerii jest prezentowanie prac graficznych i intermedialnych, w których ważną rolę odgrywa pierwiastek graficzny (multiplikacja, relacja szeroko rozumianej matrycy do odbitki, eksperymenty wokół motywu - jego przekształcania, zwielokrotniania itp. oraz śladu graficznego) i które mają charakter eksperymentatorski zmierzający do wytyczenia nowych kierunków we współczesnej grafice. 

W ramach wystaw prezentowanych w Galerii podkreślone zostaną relacje pomiędzy grafiką i innymi dyscyplinami artystycznymi i projektowymi (instalacje graficzne, instalacje multimedialne, motion graphics, gry wideo oraz inne typy gier wykorzystujące medium graficzne, prace intermedialne, performance graficzne, komiksy i inne graficzne formy narracyjne).

Galeria przeznaczona jest zarówno dla młodych artystów, stwarzając im okazję do zaprezentowania swoich działan szerokiemu gronu odbiorców, jak i dla dojrzałych twórców, którzy za główny cel swoich działań graficznych obrali eksperyment zmierzający do przekształcenia ram tej dyscypliny artystycznej. 
 
Mamy nadzieję, że Galeria będzie rodzajem artystycznego laboratorium i żywym miejscem spotkań środowiska. Czekamy na Państwa zagłoszenia!
 
Pobierz Regulamin Galerii Eksperyment [PDF, 145KB] >> 
 
Pobierz plany galerii [PDF, 14KB] >>
Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies". Identyfikują one Twoją przeglądarkę i usprawniają działanie strony. W ustawieniach przeglądarki można wybrać opcję odrzucania plików "cookies". Odrzucenie może spowodować, że nie wszystkie treści będą prawidłowo wyświetlane. Zamknij