Jan Pamuła. Grafika.

Galeria Oko dla Sztuki - Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, Kraków


16.01.2014 – 19.02.2014

wernisaż: 16.01.2014, 16:00

Jan Pamuła. Grafika.

 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy na wystawę grafik Profesora Jana Pamuły, wybitnego artysty od wielu lat związanego z krakowskim Triennale Grafiki, pełniącego w latach 2010 – 2013 funkcję Prezesa Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie. Dziękując za ogromy trud kierowania naszym Stowarzyszeniem mamy przyjemność zaprezentowania na wystawie w galerii OKO dla SZTUKI grafik wykonanych w ostatnim okresie. 

 

 

 

Jan Pamuła studiował malarstwo i grafikę w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1961 – 1968 oraz w École Nationale Supérieure des Beaux Arts w Paryżu w roku 1967.

Uprawia malarstwo, grafikę i media elektroniczne.

W latach 1996 – 2002 pełnił funkcję Prorektora, a następnie, przez dwie kadencje, w latach 2002 – 2008, Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obecnie jest profesorem w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest wieloletnim członkiem ZPAP, oraz członkiem „Grupy Krakowskiej”, wielokrotnym kuratorem oraz jurorem wystaw i konkursów.

 

Przygotował ponad 60 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą.

Wziął udział w kilkuset wystawach zbiorowych, międzynarodowych, krajowych i zagranicznych. Jest laureatem licznych nagród przyznawanych na wystawach międzynarodowych i ogólnopolskich. W roku 2013 otrzymał Nagrodę Miasta Krakowa.

 

Prace artysty znajdują się w wielu muzeach w Polsce i za granicą. W Krakowie prace Profesora Jana Pamuły są prezentowane w Muzeum Narodowym, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, Muzeum Akademii Sztuk Pięknych, znajdują się w zbiorach Biblioteki Jagiellońskiej, Politechniki Krakowskiej, w zbiorach graficznych ASP w Krakowie.

Prace w zbiorach instytucji zagranicznych: Victoria and Albert Museum w Londynie, Albertina w Wiedniu, Portland Art Museum w Oregon, Muzeum w Bochum, Mondrian Museum w Amersfoort, Vass Collection w Veszprem, Kolekcja Peter C. Ruppert Sztuka Konkretna w Europie po 1945, Muzeum w Würzburgu.


logos
Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies". Identyfikują one Twoją przeglądarkę i usprawniają działanie strony. W ustawieniach przeglądarki można wybrać opcję odrzucania plików "cookies". Odrzucenie może spowodować, że nie wszystkie treści będą prawidłowo wyświetlane. Zamknij