AKTUALNOŚCI

Międzynarodowe Letnie Kursy | Printmaking and Textile Art - PATA 2015

2015-02-16

Międzynarodowe Letnie Kursy | Printmaking and Textile Art - PATA 2015

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi i Centrum Sztuki KAUS Urbino we współpracy z SMTG w Krakowie zapraszają na Letnie Kursy Grafiki Artystycznej - PATA 2015. 

 

Letnie Kursy Grafiki  Artystycznej adresowane są zarówno do początkujących adeptów grafiki, jak i do doświadczonych artystów. Uczestnikami mogą być studenci i absolwenci polskich i zagranicznych uczelni artystycznych, jak również wszyscy twórcy pragnący zapoznać się lub rozwinąć swoją znajomość graficznego warsztatu. Program kursów zakłada rozbudzanie i rozwijanie indywidualnych postaw twórczych w dziedzinie grafiki artystycznej. Kursy będą prezentowały tradycyjne formy graficzne,  jak i innowacyjne technologie opracowane przez wybitnych artystów.

 

Jako dopełnienie oferty dydaktycznej w 2015 roku program przewiduje dwa kursy interdyscyplinarne: kurs kompozycji w czasie i w przestrzeni oraz kurs papieru czerpanego. Znajomość takich zagadnień teoretyczno-praktycznych jest kluczowa dla procesów tworzenia grafiki, jak i tkaniny, dlatego kursy te zostały włączone do programu obydwu dyscyplin.  Kursy te mogą być pojmowane jako propedeutyczne wobec innych kursów,  ale również jako kursy samodzielne, służące zdobyciu wiedzy użytecznej w działalności artystycznej każdego uczestnika.

 

Studenci będą mieli dostęp do świetnie wyposażonych pracowni Katedry Grafiki Warsztatowej.

Podczas kursów grafiki artystycznej możliwa będzie realizacja grafik czarno-białych, jak i barwnych. Maksymalny format grafik to 100x70 cm. Z każdej ukończonej pracy, po zatwierdzeniu przez prowadzącego, zostanie wykonany nakład 4 odbitek, podpisanych i oznaczonych jako odbitki autorskie, z których 2 staną się własnością Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, powiększając Międzynarodowe Archiwum Grafiki Artystycznej. Matryce pozostaną własnością kursantów.

 

Prowadzącym kursy profesorom towarzyszyć będą asystenci reprezentujący młode pokolenie zdolnych i uznanych artystów – nauczycieli Akademii oraz doświadczeni instruktorzy techniczni.

Oficjalnymi językami kursów są język polski i angielski, na niektórych  kursach można będzie rozmawiać także po włosku i niemiecku.

 

Pliki do pobrania:

Program i regulamin PATA 2015 [PDF] >> 
Program i regulamin PATA 2015 [DOC] >> 
Karta zgłoszeniowa [DOC] >>
Karta zakwaterowania [DOC] >>

 
Linki:
Pełna informacja o kursach znajduje się na stronie: www.pata.asp.lodz.pl
Profil Facebokowy: Summer-Courses-PATA.
Po więcej informacji piszcie na adres: pata@asp.lodz.pl
 
 
Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies". Identyfikują one Twoją przeglądarkę i usprawniają działanie strony. W ustawieniach przeglądarki można wybrać opcję odrzucania plików "cookies". Odrzucenie może spowodować, że nie wszystkie treści będą prawidłowo wyświetlane. Zamknij