AWAY FROM HOME | Senzo Shabangu (RPA)

Międzynarodowe Centrum Sztuk Graficznych - Galeria Centrum

Rynek Główny 29, 2 piętro, 31-010 Kraków


18.02.2015 – 11.03.2015

wernisaż: 17.02.2015, 18:00

AWAY FROM HOME | Senzo Shabangu (RPA)

Wystawa Away from Home to pierwsza europejska prezentacja prac mieszkającego w Republice Południowej Afryki grafika Senzo Shabangu – artysty, który marzy o lataniu i pragnie swoją sztuką zmieniać świat. Ta prometejska postawa Shabangu wynika z chęci podzielenia się historią, nie tylko własną, lecz także tą należącą do tych wszystkich, którzy poszukując lepszych warunków życia wyemigrowali do „Złotego Johannesburga”. Artysta przez ostatnie siedem lat zorganizował dla siebie miejsce, które nazwał „domem z dala od domu”. W swoich grafikach portretuje własną drogę, osobisty sposób postrzegania wielkiego miasta i wyzwań, jakie niesie ze sobą dokonany przez niego życiowy wybór. Grafikę traktuje jak powołanie, a historię osobistą niczym misjonarz chce szerzyć na całym świecie, co zgrabnie łączy się z marzeniami Senzo o zostaniu pilotem. Na wystawie zobaczymy grafiki w technikach linorytu, litografii, monotypii oraz instalacje graficzne.

 

Słowo od artysty na temat wystawy:


Artyści

Senzo Shabangu – w latach 2006 – 2008 studiował w Artist Proof Studios w Johannesburgu, w 2012 roku ukończył kurs pilotarzu w ramach African Aviation Academy przy Rand Airport. Od 2011 roku Shabangu prezentował swoje prace na czterech wystawach indywidualnych w Johannesburgu, a także na wystawach zbiorowych w Johannesburgu, Nowym Jorku i w Kampali (Uganda).

logos
Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies". Identyfikują one Twoją przeglądarkę i usprawniają działanie strony. W ustawieniach przeglądarki można wybrać opcję odrzucania plików "cookies". Odrzucenie może spowodować, że nie wszystkie treści będą prawidłowo wyświetlane. Zamknij