Kubatura grafiki | Małgorzata ET BER Warlikowska

Międzynarodowe Centrum Sztuk Graficznych - Galeria Eksperyment

Rynek Główny 29, 2 piętro, 31-010 Kraków


02.04.2015 – 22.04.2015

wernisaż: 01.04.2015, 18:00

Kubatura grafiki | Małgorzata ET BER Warlikowska

Na zbliżającej się wielkimi krokami wystawie zobaczymy grafikę na porcelanie, na szamocie, serigrafię na szkle, a także tradycyjne linoryty na papierze.

 

Uwielbiam grafikę – jestem niewolnikiem jej ideologii. Staram się odkrywać i stosować wciąż nowe jej możliwości. Poza standardowymi powierzchniami jak papier i tkanina, ekspansję graficzną umożliwiło mi stosowanie technik termozgrzewalnych. Zaczęłam pokrywać nimi ceramikę : swoje rzeźby, gotowe naczynia, kafle. Teraz przyszedł czas na szkło i blachę. Najchętniej cała otaczałabym się drukami i tak jest – jeśli to paranoja to proszę nie leczcie mnie:)

Małgorzata ET BER Warlikowska

 

 


Artyści

Urodzona w Gdańsku. Dyplom z grafiki artystycznej uzyskała w 1996 roku na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Kieruje Pracownią Ekspansji Graficznej na macierzystej uczelni.

Zajmuje się grafiką warsztatową (linoryt i serigrafia na papierze ale i szkle, ceramice, na metalu), rzeźbą w ceramice oraz malarstwem. Udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w Polsce, Japonii, Finlandii, Niemczech, Holandii, Czechach, Hiszpanii, Ukrainie, Litwie, Włoszech, Bułgarii, Korei Południowej, Danii, Wielkiej Brytanii, USA, Chinach, Rumunii, Turcji, Słowenii, Portugalii, Węgrzech, Belgii, Australii, Łotwie i Rosji.

logos
Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies". Identyfikują one Twoją przeglądarkę i usprawniają działanie strony. W ustawieniach przeglądarki można wybrać opcję odrzucania plików "cookies". Odrzucenie może spowodować, że nie wszystkie treści będą prawidłowo wyświetlane. Zamknij