ENTER / EXIT 2 | Wystawa Programu Towarzyszącego MTG – Kraków 2015

ZPAP OK, Dom Plastyków

ul. Łobzowska 3, Kraków


18.09.2015 – 01.10.2015

wernisaż: 17.09.2015, 18:00

ENTER / EXIT 2 | Wystawa Programu Towarzyszącego MTG – Kraków 2015

Pierwsza wystawa Enter/Exit odbyła się w 2006 roku (prezentowała prace czwórki artystów), nie sądziłem, że uda się powtórzyć ten temat po sześciu latach. Cieszy nas możliwość prezentacji Enter/Exit2 w tym samym miejscu, tak blisko naszej związkowej Pracowni Graficznej, z którą wszyscy artyści prezentujący swoje prace są związani i gdzie powstała większość z pokazywanych prac.

 

Jak napisała we wstępie do pierwszej wystawy Agnieszka Łakoma: “Enter/Exit to próba analizy złożonego języka współczesnej grafiki, gdzie nowe media łączą się z klasycznym warsztatem. Nowe możliwości jakie otwierają dzisiejsze media to swoistego rodzaju Enter w obszarze świata cyfrowo-elektronicznego, a Exit’em wszelkich eksperymentów graficznych jest tradycyjny klasyczny warsztat graficzny.”

 

Obecna prezentacja (poszerzona o kolejnych artystów) to próba odpowiedzi, w którą stronę zmierza dzisiejsze pojmowanie przez nas warsztatu graficznego, a mnie osobiście cieszy, że zmierza to w tę, właściwą stronę.

 

Do zobaczenia na wystawie Enter/Exit3.

 

kurator wystawy Leonard Pędziałek


Artyści

Teresa B. Frodyma, Agnieszka Łakoma, Ewelina Małysa, Aleksander Mitka, Leonard Pędziałek, Rafał Pytel, Jacek Zaborski.

Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies". Identyfikują one Twoją przeglądarkę i usprawniają działanie strony. W ustawieniach przeglądarki można wybrać opcję odrzucania plików "cookies". Odrzucenie może spowodować, że nie wszystkie treści będą prawidłowo wyświetlane. Zamknij