ZESZYTY | Wystawa NOTO ART 2 | Program Towarzyszący MTG - Kraków 2015

Arteteka - Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego), Kraków


22.09.2015 – 09.10.2015

finisaż: 09.10.2015, 00:00

ZESZYTY | Wystawa  NOTO ART 2 | Program Towarzyszący  MTG - Kraków 2015

Organizatorzy:
Arteteka - Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
Galeria Intymna  - Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej w Katowicach
Wydział Sztuki -  Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

 

Wystawa odbędzie się w Artetece WBP przy ul. Rajskiej w Krakowie, od 22 września do 9 października 2015 (finisaż 9 października 2015), następnie  w  Galerii Intymnej w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej w Katowicach, od 15 stycznia do 19 lutego 2016 (wernisaż 15 stycznia 2016)

 

Wystawa prac pięciorga krakowskich grafików z różnych pokoleń, pracujących na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, jeden z nich jest doktorantem na tym Wydziale.

Artyści prezentują swoje „zeszyty – zbiory matryc” wykonane w technikach graficznych: linorycie, litografii, wklęsłodruku, heliografii, sitodruku i druku cyfrowym, technikach w których się specjalizują i w których eksperymentują od lat. Każdy autor przedstawi  kilka zeszytów autorskich, zawierajacych  odbitki z oryginalnych matryc graficznych.

Wystawa ma charakter notacyjny, wpisana jest w  działający od czterech lat projekt Noto – notatnik artysty, realizowany przez Katedrę Multimediów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, we współpracy z  Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie i Biblioteką Śląską w  Katowicach.

Zostanie wydany katalog wystawy w formie zestawu wydruków 5 zeszytów autorskich.


Artyści

Jan Bujnowski

Halina Cader

Przemysław Liput

Anna Sadowska

Paweł Weinreb 

Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies". Identyfikują one Twoją przeglądarkę i usprawniają działanie strony. W ustawieniach przeglądarki można wybrać opcję odrzucania plików "cookies". Odrzucenie może spowodować, że nie wszystkie treści będą prawidłowo wyświetlane. Zamknij