AKTUALNOŚCI

[MTG 2018] "Migotanie. Grafika Południowokoreańska" - wernisaż

2018-08-29

[MTG 2018] "Migotanie. Grafika Południowokoreańska" - wernisaż

Serdecznie zapraszamy na wystawę "Migotanie. Grafika Południowokoreańska".

 

Wernisaż wystawy odbędzie się 4 września (wtorek) o godzinie 18.00 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. Konopnickiej 26) w Krakowie.

 

Grafika artystyczna stała się w XXI wieku jedną z kulturowych wizytówek Korei Południowej. Bogactwo form obrazowania, umiejętne balansowanie pomiędzy językiem wizualnym właściwym dla kultur Dalekiego Wschodu, cechującym się oszczędnością oraz odmiennym od europejskiego sposobem konstruowania obrazu z jednej strony a estetyką charakteryzującą nowe media z jej migotliwością, płynnością i warstwowością obrazów z drugiej, to znaki szczególne koreańskich twórców.


Wystawa została przygotowana w oparciu o kolekcjonowane przez Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie od przeszło trzydziestu lat dzieła artystów z Korei Południowej i będzie najszerszą tego typu prezentacją sztuki koreańskiej w Polsce obejmując ok. 40 prac 20 artystów.

Wystawa w ramach Programu Głównego MTG 2018.

Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies". Identyfikują one Twoją przeglądarkę i usprawniają działanie strony. W ustawieniach przeglądarki można wybrać opcję odrzucania plików "cookies". Odrzucenie może spowodować, że nie wszystkie treści będą prawidłowo wyświetlane. Zamknij