AKTUALNOŚCI

[MTG 2018] Słowobrazy | spotkanie z Bronką Nowicką

2018-09-04

[MTG 2018] Słowobrazy | spotkanie z Bronką Nowicką

Spotkanie z Bronką Nowicką – graficzką, poetką, reżyserką, laureatką nagrody literackiej Nike za tom poetycki "Nakarmić kamień" 

 

Przyczynek do rozmowy stanowić będzie tytuł ekspozycji – transgrafia – który skłania do refleksji nad pograniczem przestrzeni artystycznego wyrazu. Tytułowe SŁOWOBRAZY zabiorą nas w świat zatartych granic, gdzie relacja słowo-obraz przestaje być opozycją a staje się tworem transtekstualnych przeobrażeń.

Poezja i przedmiot codziennego użytku, skrzynia na narzędzia, but, rachunki, pamięć i tęsknota – w tej wyliczance nie trzeba dzielić pojęć na kategorie, można wybrać jedno lub kilka, skupić się na ich warstwie emocjonalnej, zastanowić się nad ich konstrukcją, obrazem, sięgnąć do SŁOWOBRAZOWEGO wnętrza!

W trakcie spotkania, które w całości odbywać się będzie na wystawie, autorka przeczyta premierowe teksty, zostaną także pokazane jej prace graficzne: "Postmortale.Matka" oraz "Postmortale.Ojciec".

 

15 września, godz. 16.00 / transgrafia
Kraków, ul. Dolnych Młynów 10 / Wejście przez klub Zet PeTe bądź od strony ogródka Zet Pe Te, II piętro

prowadzenie: Katarzyna Prałat

Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies". Identyfikują one Twoją przeglądarkę i usprawniają działanie strony. W ustawieniach przeglądarki można wybrać opcję odrzucania plików "cookies". Odrzucenie może spowodować, że nie wszystkie treści będą prawidłowo wyświetlane. Zamknij