Michalina Wawrzyczek-Klasik | Pomiędzy

Międzynarodowe Centrum Sztuk Graficznych - Galeria Eksperyment

Rynek Główny 29, 2 piętro, 31-010 Kraków


05.03.2015 – 25.03.2015

wernisaż: 04.03.2015, 18:00

Michalina Wawrzyczek-Klasik | Pomiędzy

Pomiędzy grafiką a instalacją

Pomiędzy pustym a zapełnionym

Pomiędzy rzeczywistością a iluzją

Pomiędzy widzeniem a wiedzeniem

Pomiędzy fragmentem a całością

Pomiędzy obrazem a odbiorcą

Pomiędzy…

 

Cykl prac Michaliny Wawrzyczek-Klasik nadaje nową wartość zastanej przestrzeni galerii. Wchodzi z nią w interakcję, uchyla niemożliwe przejścia. Wykorzystuje puste miejsca. Otacza odbiorcę, angażuje jego wyobraźnię, zaprasza do współpracy w tworzeniu nowego.

 

Wystawa składa się z wielkoformatowych grafik (serigrafii). Jest to realizacja z pogranicza grafiki i instalacji. Przełamuje ona stereotypowe podejście do grafiki, dając możliwość znalezienia się w przestrzeni przez grafikę organizowanej.

 

Prace te oddziałują na zmysły, ich format dostosowany do proporcji człowieka (wys.240cm), iluzja bryły oraz aranżacja w przestrzeni sprawiają, iż całość realizacji silnie angażuje widza. W grafikach organiczne kształty zostały połączone z na poły abstrakcyjnymi formami, nawiązującymi do architektury. Elementy te użyte są w celu zapisu postrzeganych zjawisk, ich przekształceniu i transpozycji dla widza znajdującego się w zaproponowanej przez artystkę przestrzeni. 

 


Artyści

Michalina Wawrzyczek-Klasik – absolwentka ASP w Katowicach, dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Serigrafii prof. Waldemara Węgrzyna w 2010 roku. Prezentacje do dyplomu w Pracowni Malarstwa prof. Ireneusza Walczaka oraz Pracowni Intermediów prof. Adama Romaniuka. Stypendystka Ministra Kultury, dwukrotnie nominowana do Grand Prix Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu. Uczestniczka kilkudziesięciu wystaw w kraju i za granicą. 

 

kontakt: wawrzyczek-klasik.blogspot.com

logos
Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies". Identyfikują one Twoją przeglądarkę i usprawniają działanie strony. W ustawieniach przeglądarki można wybrać opcję odrzucania plików "cookies". Odrzucenie może spowodować, że nie wszystkie treści będą prawidłowo wyświetlane. Zamknij