AKTUALNOŚCI

Wykład prof. Sławomira Ćwieka towarzyszący wystawie Pokolenia

2016-03-11

Wykład prof. Sławomira Ćwieka towarzyszący wystawie Pokolenia

Zapraszamy serdecznie na wykład prof. Sławomira Ćwieka towarzyszący wystawie Pokolenia | Łódzka Szkoła Grafiki. poświęcony Katedrze Grafiki Artystycznej ASP w Łodzi.


Temat wykładu: Historia Katedry Grafiki Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi od 1971 do 2015, najważniejsze wydarzenia, pedagodzy i ich twórczość. Obecna struktura, kadra dydaktyczna i charakterystyka pracowni.

 

Wykład odbędzie się w poniedziałek 14.03.2016 o godz. 13:30 w Galerii Centrum Międzynarodowego Centrum Sztuk Graficznych przy Rynku Głównym 29 (2 piętro) w Krakowie. Wstęp wolny.

 


 

SŁAWOMIR ĆWIEK – urodzony w 1954 w Łodzi.

W latach 1974–1980 studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Grafiki. Dyplom w roku 1980 w Katedrze Grafiki Warsztatowej w Pracowni Technik Litograficznych prof. Jerzego Grabowskiego i w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Fijałkowskiego. Od 1992 pracownik dydaktyczny w macierzystej uczelni. Obecnie zatrudniony na stanowisku profesora Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi kieruje Pracownią Technik Łączonych.
Od 2012 pełni funkcję Kierownika Katedry Grafiki Artstycznej na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie.

 

Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies". Identyfikują one Twoją przeglądarkę i usprawniają działanie strony. W ustawieniach przeglądarki można wybrać opcję odrzucania plików "cookies". Odrzucenie może spowodować, że nie wszystkie treści będą prawidłowo wyświetlane. Zamknij