Iwona Cur - Grafika

Międzynarodowe Centrum Sztuk Graficznych - Galeria Centrum

Rynek Główny 29, 2 piętro, 31-010 Kraków


05.04.2017 – 25.04.2017

wernisaż: 04.04.2017, 18:00

Iwona Cur - Grafika

W kwietniu Międzynarodowe Centrum Sztuk Graficznych w Krakowie będzie prezentowało wystawę Iwony Cur. Wystawa zatytułowana „Iwona Cur – Grafika” prezentować będzie 29 grafik - w tym 17 wielkoformatowych linorytów oraz 12 heliograwiur. Wszystkie prace są utrzymane w czarno-białej konwencji. Artystka  zaczerpnęła mnóstwo inspiracji ze świata zwierząt świadomie przekształcając motywy takie jak struktura skóry, sierść. W rezultacie powstały prace w których dominuje bogactwo płaszczyzn graficznych skrzących się wielokrotnoscią cięcia. Autorka upodobała sobie szczególnie technikę linorytu. Przeskalowanie oraz zastosowanie czerni i bieli wzmacnia siłę wyrazu.

 

Iwona Cur brała udział także w organizowanych przez Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie wystawach – Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej, oraz Polskie Orły w 2006 roku.

 

 

 

 


Artyści

Iwona Cur

 

Urodziła się w 1978 roku w Puławach. W 2003 roku otrzymała dyplom na Wydziale Grafiki Warsztatowej Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Pracę dyplomową zrealizowała w pracowni Waldemara Szysza. W 2008 roku podjęła studia podyplomowe Marketing Kultury na Uniwersytecie Warszawskim. W tym samym roku otworzyła przewód doktorski na Wydziale Grafiki Uniwersytetu Marie Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Od 2005 roku  była związana z macierzystą uczelnią, gdzie pracowała na stanowisku asystentki na Wydziale Grafiki Warsztatowej.

W 2012 założyła „Pracownię Kwadrat”- na Starych Bielanach w Warszawie- pracownię grafiki artystycznej. Jest to miejsce dla osób pragnących realizować swoje prace a także poszerzać  wiedzę w dziedzinie grafiki warsztatowej.

logos
Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies". Identyfikują one Twoją przeglądarkę i usprawniają działanie strony. W ustawieniach przeglądarki można wybrać opcję odrzucania plików "cookies". Odrzucenie może spowodować, że nie wszystkie treści będą prawidłowo wyświetlane. Zamknij