MTG

Jeżeli jesteś artystą.
Jeżeli myślisz graficznie.
Jeżeli chcesz komentować rzeczywistość.
Jeżeli kreujesz współczesność w sposób
niestandardowy i potrafisz wyrazić to poprzez obraz
– zaprezentuj się na wystawie transgrafia!

 

Kultura graficzna jest przestrzenią, w której funkcjonujemy, i która codziennie oddziałuje na naszą wrażliwość. Od jej wartości i walorów artystycznych zależy jakość naszego życia i zdolność do odczuwania piękna. transgrafia to przestrzeń, która ma ambicje aktywnego włączenia się w ten kreacyjny i edukacyjny wymiar sztuki. Różnorodność, wolność myślenia, przesuwanie granic percepcji – to określenia, którymi chcemy posługiwać się mówiąc o transgrafii.

 

Nie wartościujemy Twojej artystycznej kreacji. Liczymy na dzieła, które przekroczą granice warsztatowego kanonu i wyznaczą nowe trendy w grafice, gdzie przenikają się różne media i techniki plastyczne: grafika warsztatowa, użytkowa, multimedia, animacje, instalacje, mappingi, komiksy, murale, tatuaże, czy przestrzeń graficzna właściwa dla gier komputerowych.

 

transgrafia to szansa na dialog między środowiskami artystycznymi i odbiorcami kultury. Nie traktujemy jej jako miejsca konfrontacji i wyścigu po nagrody, ale przede wszystkim pragniemy, żeby spotkali się tu ludzie manifestujący swoją artystyczną niezależność. Sztuka jest przecież przestrzenią wolności i nie może podlegać ideologicznym nakazom czy finansowemu szantażowi.


Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie, dzięki swojemu 50-letniemu doświadczeniu

i światowej renomie, rozumie potrzebę stworzenia nowej przestrzeni prezentacji dla polskiej grafiki. Dlatego chcemy żeby transgrafia była wydarzeniem cyklicznym, skierowanym do polskich artystów. transgrafia, to połączenie otwartości i profesjonalnie zaprojektowanej narracji wystawienniczej.

 

Kryterium oceny nadsyłanych dzieł będzie ich wyjątkowość, walory artystyczne, otwartość na dialog ze współczesnością i możliwości realizacyjne. Dla twórcy najbardziej poruszającego i istotnego dzieła przewidziana została wystawa indywidualna w Galerii Centrum MCSG przy Rynku Głównym w Krakowie wraz z katalogiem. Wszelkie informacje dotyczące selekcji, obrad jury, kwestii organizacyjnych oraz wystawy indywidualnej
znajdują się w Regulaminie transgrafii.

 

Wystawę tworzy zespół jurorów – specjalistów z zakresu różnych form wypowiedzi graficznej, który dokona wyboru spośród nadesłanych zgłoszeń. Do składu jury pierwszej edycji transgrafii zostali zaproszeni:

 

Ksawery Kaliski
Bronka Nowicka
Przemysław Truściński
Małgorzata ETBER Warlikowska
Katarzyna Wojtyga

 

Proponujemy wyjątkową przestrzeń dawnej fabryki tytoniu w centrum miasta, popularnym miejscu spotkań krakowian i ludzi z całego świata. Oferujemy ponad 1000 m2 otwartej przestrzeni na Dolnych Młynach. Pierwsza edycja transgrafii podsumowana zostanie katalogiem oraz publikacjami na łamach prasy, w mediach
elektronicznych, telewizji.

 

Dzięki transgrafii mamy szansę przywołać najlepsze tradycje artystycznego Krakowa i zostawić trwały ślad

w świadomości odbiorców kultury.

 

Kuratorka wystawy
Katarzyna Wojtyga

 

 

z regulaminem wystawy można zapoznać się TUTAJ

pliki do pobrania (załączniki) znajdują się TUTAJ

 

Zgłoszenia można nadsyłać na adres smtg@triennial.cracow.pl

 

Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies". Identyfikują one Twoją przeglądarkę i usprawniają działanie strony. W ustawieniach przeglądarki można wybrać opcję odrzucania plików "cookies". Odrzucenie może spowodować, że nie wszystkie treści będą prawidłowo wyświetlane. Zamknij